למי הייעוץ כדאי?

ייעוץ זוגי הינו כלי מודרני העוזר לזוגיות למצוא פתרונות משותפים לבעיות קיימות ולהגיע לעמק השווה. לטיפול זוגי מגיעים אחרי הכרה במציאות כי הבעיה הקיימת נוצרה גם בגללי. בד"כ ישנו קושי לראות את הצד של האחר בזמן אמת או להזדהות עימו ולכן חשובה ההכרה כי חלה אחריות גם עליי בפתרון הבעיה. ייעוץ זוגי נועד לפתור בעיות באופן הדרגתי ע"י לקיחת אחריות אישית ושיתוף פעולה.

על מנת להפיק את המיטב והמרב בייעוץ זוגי – על בני הזוג להיות מודעים ולהכיר בצדדים השליליים שלהם כמו בצדדים החיוביים.

חשוב להכיר בעובדה, כשפונים לייעוץ זוגי, כי אין אשמים או אמת אחת אלא ישנה בעיה של חוסר הסכמה בין הצדדים. לכן, חשוב לשים אצבע על מקור הבעיה והסיבה להיווצרותה לפני שניגשים לטפל בה. ייעוץ זוגי יעיל נוצר כששני הצדדים מסכימים לקחת החלטה משותפת ובאופן עצמאי לעשות מאמץ אישי לפתירת הבעיות העולות ולנסות להישאר פתוח ורגיש לצד השני.

ייעוץ זוגי דורש סבלנות וזמן. חשוב לזכור כי כל אדם הוא עולם ומלואו ולכן כדאי להקשיב ולשמוע לפני שאנו מבטלים את דעותיו ורגשותיו של בן הזוג.

למי הייעוץ כדאי?

ישנם סיבות רבות שמובילות אותנו להגיע לייעוץ זוגי – ממשבר ביחסים ארוכי טווח, זוגות מבוגרים אשר ילדיהם עזבו את הקן, אהבה שדעכה לה, בגידה, בדידות וחוסר סיפוק בזוגיות קיימת  ועד לזוג טרי אשר מעוניין ללמוד לחיות חיים משותפים ולהתחיל דרך חדשה ובריאה.

אז מה למדנו?

פעמים רבות אנחנו בטוחים כי הפתרון לבעיות בזוגיות נמצא אצלנו. התשובה נכונה אך בעלת קושי קל. מאחר ולכל אחד מאיתנו מחשבות ורצונות משלו, קשה למצוא את ההתפשרות שלפעמים נראית מספקת אך משאירה כל אחד מבני הזוג חצי מרוצה. פעמים רבות בן או בת זוג אינם מודעים לצורת התנהלותם האישית עד שנפגשים ב"מראה". ע"י ייעוץ זוגי ניתן ללמוד על ה"אני מול האחר" ועל הבעיה שנוצרה ולהגיע להכרה. ייעוץ זוגי מוביל כל אחד מאיתנו להבנת ה"עצמי" המובילה אותו למקום בו הבעיה נפתרת לפעמים מעצמה.

הפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.


טיפול זוגי בתל אביב, דליה גונן ייעוץ זוגי בתל אביב | מאמרים