התמודדות משפחתית עם גיל ההתבגרות

21 בפברואר, 2012

גיל ההתבגרות הוא גיל מבלבל וקשה בעבור בני הנוער ובעבור ההורים. בני הנוער מתמודדים עם שאלות זהות, מבקשים עצמאות ומתחילים לחפש לעצמם מערכות יחסים משמעותיות מחוץ לבית ולמשפחה. בני הנוער הופכים מסוגרים ונוהגים לבלות זמן ניכר עם חברים מחוץ לבית. ההורים מוצאים את עצמם מבולבלים ואינם מבינים מתי וכיצד הפך הילד הקטן שלהן לנער מתבגר זועם ומסוגר. מטפלת משפחתית מוסמכת תסייע להורים בהתמודדות עם המצב החדש ופתיחת ערוצי תקשורת עם הילד.

לקרוא את ההמשך »

ייעוץ זוגי לאחר בגידה

21 בפברואר, 2012

בגידה היא מעילה באמון של אחד מבני הזוג. התמודדות עם בגידה במערכת היחסים אינה פשוטה בעבור שני בני הזוג. כאשר בוחנים את הבגידה יש לבחון מעבר לבגידה עצמה גם את הגורמים שהביאו את בן הזוג או בת הזוג לבגוד. את אבחון מערכת היחסים והגורמים מומלץ לבצע באמצעות ייעוץ זוגי. דליה גונן היא מטפלת זוגית בעלת התמחות בפיתוח מיומנויות תקשורת זוגית, גישור, כישורי הורות ושליטה בכעסים.

לקרוא את ההמשך »

אילו יתרונות יש לטיפול ולייעוץ זוגי?

29 בינואר, 2012

זוגות רבים אשר חווים קשיים במערכת הזוגית שלהם לא פעם מרגישים תסכול גדול בשל בעיות תקשורת. ריבים וויכוחים שעד מהרה עולים לטונים גבוהים מאוד, בני זוג שמתרחקים זה מזה ולא מוכנים לפתוח את הבעיות, חוסר הבנות בסיסיות וקצרים בתקשורת יכולים להחריף מאוד את הקשיים והבעיות בזוגיות.

במהלך ייעוץ זוגי זוגות רבים לומדים כיצד לתקשר זה עם זו בצורה טובה יותר, כיצד להקשיב זה לזו, כיצד להבין אחד את השנייה טוב יותר ובאופן כללי כיצד לשפר את התקשורת. תקשורת טובה וחיובית בין בני זוג שווה המון ויכולה לתרום לאין שיעור להצלחת הקשר. זהו אינו היתרון היחידי שיש לטיפול זוגי ורומנטי.

לקרוא את ההמשך »

למי הייעוץ כדאי?

13 בינואר, 2012

ייעוץ זוגי הינו כלי מודרני העוזר לזוגיות למצוא פתרונות משותפים לבעיות קיימות ולהגיע לעמק השווה. לטיפול זוגי מגיעים אחרי הכרה במציאות כי הבעיה הקיימת נוצרה גם בגללי. בד"כ ישנו קושי לראות את הצד של האחר בזמן אמת או להזדהות עימו ולכן חשובה ההכרה כי חלה אחריות גם עליי בפתרון הבעיה. ייעוץ זוגי נועד לפתור בעיות באופן הדרגתי ע"י לקיחת אחריות אישית ושיתוף פעולה.

לקרוא את ההמשך »

ייעוץ זוגי לאחר הלידה

9 בינואר, 2012

כניסתו של צאצא חדש אל התא המשפחתי אינה נושא פשוט. כאשר מדובר על ילד או ילדה ראשונים הנכנסים אל הזוגיות, מדובר על נטל אחריות כבד ומעורר לעיתים קרובות חששות של ממש ביכולותיו של בני הזוג או אחד מבני הזוג להוות הורה למופת, ואילו בעת כניסה של צאצא חדש אל משפחה בעלת ילדים, או אז ישנו תמיד החשש כי נלקחת בעצם, תשומת הלב מהילדים הקיימים לטובת הצאצא החדש, מה שעשוי לעורר קנאה או לעיתים הזנחה של האחים הגדולים מצד ההורים. ייעוץ זוגי לאחר הלידה, אינו בגדר מותרות אל הכרח, ובעיקר כאשר מדובר בהורים רגישים או באחים רגישים, אשר עשויים להיפגע מכניסתו של הרך הנולד אל התא המשפחתי.

לקרוא את ההמשך »

זוגיות מבוססת על שיתוף פעולה

3 בינואר, 2012

זוגיות, כשמה כן היא, מבוססת על שיתוף פעולה בין שני בני אדם, שיתוף פעולה הכי אינטימי והכי קדוש שקיים בעולם, שיתוף פעולה שמשמעו כנות, הדדיות, אמון ואהבה. למרות זאת, זוגיות עומדת בפני משברים רבים, תקופות קשות ומצבי קיצון אשר מעמידים את הקשר בסימן שאלה. בין אם זה תקופה קשה בעבודה או תחושה לא טובה, בין אם זה תחושת לחץ פנימי או לחץ חברתי, פנייה לטיפול זוגי יכולה להוליך להצלת הקשר, לביסוסו, לחיזוקו, ולהפוך אתכם לאנשים מאושרים, ביחד.

לקרוא את ההמשך »

למי נועד ייעוץ זוגי

13 באפריל, 2011

ייעוץ זוגי נועד לעזור לבני זוג הנמצאים במשבר ובוחנים את המשך דרכם המשותפת, לאחד מבני הזוג שמתלבט לגבי המשך הקשר, לבני זוג לפני חתונה שנמצא במשבר ומתלבטים לגבי קיום החתונה, ליחידים שרוצים למצוא זוגיות, לבני זוג שרוצים לתת עוד סיכוי לקשר לפני גירושין, לזוגות טריים שמעוניינים לדעת יותר כיצד הם יכולים לבנות אינטימיות עמוקה יותר ולבני זוג בזוגיות שנייה או בני זוג בוגרים שמעוניינים לשפר את מערכת היחסים שבה הם נמצאים ולהפוך אותה למוצלחת יותר.

לקרוא את ההמשך »

סוגי ייעוץ זוגי שקיימים

13 באפריל, 2011

ישנם זוגות הטוענים שאהבתם גוברת מיום ליום, גם אחרי עשרות שנים של נישואין.

מהם הדברים שמאפשרים לזוגות אלו להתרגש מחדש כל יום מהאדם שהם מכירים כבר זמן כל-כך רב?

לקרוא את ההמשך »

תחזוק הקשר בעזרת ייעוץ זוגי

13 באפריל, 2011

תינוקות צריך להניק, לחתל, ולדאוג להם מסביב לשעון-  כך בדיוק 'מתנהג' קשר זוגי.

בני האדם מלאים ביצרים שהם אינם תחת שליטה, גם אם נרצה בכך ההתערבות הפנימית תמלא אחר היצרים-  חלקם הגדול מתחילים ומסתיימים בזוגיות.

לקרוא את ההמשך »

ייעוץ זוגי סקירה

13 באפריל, 2011

בשנים האחרונות ייעוץ זוגי הוא תחום שהתפתח מאוד ותפס תאוצה בזכות הפתיחות החברתית הרבה המקובלת היום שאפשרה לציבור להיות מודעים יותר לבעיותיהם, להודות במידה ונכשלו בתחום הזוגי ולנסות לשקם את הזוגיות שלהם בעזרת אנשי מקצוע שיוכלו להנחות בעין מקצועית ומנוסה את בני הזוג ויתנו להם את כל הכלים הדרושים על מנת שהם יוכלו להחזיר את מערכת היחסים שלהם למצבה האופטימאלי.

לקרוא את ההמשך »