תחזוק הקשר בעזרת ייעוץ זוגי

תינוקות צריך להניק, לחתל, ולדאוג להם מסביב לשעון-  כך בדיוק 'מתנהג' קשר זוגי.

בני האדם מלאים ביצרים שהם אינם תחת שליטה, גם אם נרצה בכך ההתערבות הפנימית תמלא אחר היצרים-  חלקם הגדול מתחילים ומסתיימים בזוגיות.

אנו כמהים לאהבה, ולמעשה צורכים אותה כמו אוויר לנשימה- הצורך בריגושים מתגבר מדי תקופה על השגרה הבנאלית ולא אחת אפשר למצוא את עצמנו בתוך מערכת יחסים סבוכה ואו ברגשות מעורבים לגבי בני הזוג.

תחזוק הקשר בעזרת ייעוץ זוגי

כאן נכנס לתמונה הייעוץ הזוגי, ניקח את המכונאי המשתמש בכלים שונים כדי לתקן רכב, כך גם הייעוץ הזוגי- זהו כלי לשיפור ותיקון למערכות יחסים בהן הפרטנרים מרגישים תסכול מחיי השותפות , אי שביעות זו עלולה לגרום למשברים רבים במערכת היחסים שבסופו של דבר יובילו לחוסר תקשורת.

התסכול נגרם לעיתים עקב חוסר תקשורת, שלא באשמת בני הזוג, ומלווה ברגשות מעורבים של חוסר הקשבה וחוסר התחשבות וכן ראיה צרה מכיוון בן או בת הזוג.

גורם נוסף שגורם לעיתים לחוסר נוחות במערכות יחסים הוא השגרה, אומנם אל לנו לפחד אך קשר זוגי זקוק לתחזוק, גיוון ושינויים לעיתים קרובות.

אנו מחליטים על חיינו אנו- כל מה שקורה נעשה מרצוננו ואין כפיה על החלטותינו- לכן לעיתים משברים במערכות יחסים נגרמים על ידי ההחלטות שאנחנו לקחנו בעצמנו.

זוגות רבים מגיעים לנקודת האין מוצא בקשר זוגי- חוסר התקשורת גורם לתסכול ואף לעיתים וויכוחים, הייעוץ הזוגי הינו כלי מיוחד לסדר את שאבד, יש לציין שקיימים סוגים שונים של ייעוץ זוגי וקבלת הייעוץ ניתנת בהתאם לבעיות שונות במערכות יחסים שונות.

מהו הייעוץ הזוגי

הייעוץ הזוגי אינו בא להאשים- אלה למצוא  נקודות התורפה במערכות היחסים השונות, אין אשם- אבל קיימים חוסר תקשורת והבנה הדדית,  ועל כן בייעוץ זוגי לרוב המטרה העיקרית היא להאיר באור שונה את הצד השני ולהחזיר את שיתוף הפעולה המלא בין שני הצדדים.

למעשה, ייעוץ זוגי גורם לשינוי משמעותי בזמן קצר יחסית ומטרתו לתרגם את השינויים למעשים ולשמור על השינויים שבני הזוג סיגלו במהלך הייעוץ ולאחריו, אם נסתכל קדימה- מטרת הייעוץ הזוגית הינה לטווח הארוך גם לאחר סיום הטיפול.

יש לציין שהייעוץ הזוגי מעניק את הכלים להתמודדות עם משברים שונים- הכלים הללו יישארו עם בני הזוג גם לאחר סיום הטיפול.

הייעוץ הזוגי הוא כלי לטיפול במערכות יחסים שנקלעו למבוי סתום, והוא נעשה בהתאם לבעיה במערכת היחסים- ייעוץ מסוג זה מרחיב את הראייה הכוללת של בני זוג על מערכת היחסים ותפקידו לסגל לבני הזוג הרגלים שונים ממה שהיו רגילים קודם לכן ולשמר את תוצאות הייעוץ לעתיד.

 

הפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.


טיפול זוגי בתל אביב, דליה גונן ייעוץ זוגי בתל אביב | מאמרים