אילו יתרונות יש לטיפול ולייעוץ זוגי?

זוגות רבים אשר חווים קשיים במערכת הזוגית שלהם לא פעם מרגישים תסכול גדול בשל בעיות תקשורת. ריבים וויכוחים שעד מהרה עולים לטונים גבוהים מאוד, בני זוג שמתרחקים זה מזה ולא מוכנים לפתוח את הבעיות, חוסר הבנות בסיסיות וקצרים בתקשורת יכולים להחריף מאוד את הקשיים והבעיות בזוגיות.

במהלך ייעוץ זוגי זוגות רבים לומדים כיצד לתקשר זה עם זו בצורה טובה יותר, כיצד להקשיב זה לזו, כיצד להבין אחד את השנייה טוב יותר ובאופן כללי כיצד לשפר את התקשורת. תקשורת טובה וחיובית בין בני זוג שווה המון ויכולה לתרום לאין שיעור להצלחת הקשר. זהו אינו היתרון היחידי שיש לטיפול זוגי ורומנטי.

ישנם מקרים בהם בני זוג מתביישים לדבר על נושאים ועל בעיות שמעסיקים אותם. למשל, בעיות מיניות, בעיות שקשורות לדימוי הגוף שלהם, מקרים כואבים שקרו להם בעברם וכן הלאה. במהלך ייעוץ זוגי לא פעם הם מרגישים בטוחים ונינוחים מספיק על מנת לחשוף את סודותיהם הכמוסים ביותר מול בן או בת זוגם.

למי מתאים ייעוץ זוגי?

כל זוג שמודה שיש לו קשיים או בעיות מסוימות, מוכן ורוצה להשתנות ולהשקיע על מנת לשפר את המערכת הזוגית יכול לגשת לטיפול זוגי. אם בני הזוג לא מודים כלל שיש להם בעיות או לא רוצים להשקיע ולפתור בעיות אלו ככל הנראה או שמצבם אכן באמת טוב מאוד או שהם אינם בשלים מבחינה רגשית או אחרת לקבלת טיפול.

אין גיל או שלב בחיים שמומלץ או לא להגיע אליו לטיפול ולייעוץ לזוגות. זוגות אשר רוצים להתגרש, זוגות שנמצאים במשבר לאחר שהביאו את ילדם הראשון לעולם, זוגות אשר עומדים בפני חתונה, זוגות בפרק ב' בחייהם וזוגות רבים נוספים, בכל גיל, מכל עדה, מכל מקום ומכל שלב בחייהם יכולים להרוויח מטיפול ומייעוץ.

מי מעניק ייעוץ זוגי?

מי שמטפל בזוגות ומעניק ייעוץ לזוגות הם בדרך כלל פסיכולוגיים קלינים או עובדים סוציאליים שעברו הכשרה מתאימה. כאשר אתם מגיעים למטפל אתם בהחלט יכולים לבקש ממנו לראות תעודה של האגודה לטיפול משפחתי או לשאול אותו מהי השכלתו והכשרתו.

הפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.


טיפול זוגי בתל אביב, דליה גונן ייעוץ זוגי בתל אביב | מאמרים