זוגיות מבוססת על שיתוף פעולה

זוגיות, כשמה כן היא, מבוססת על שיתוף פעולה בין שני בני אדם, שיתוף פעולה הכי אינטימי והכי קדוש שקיים בעולם, שיתוף פעולה שמשמעו כנות, הדדיות, אמון ואהבה. למרות זאת, זוגיות עומדת בפני משברים רבים, תקופות קשות ומצבי קיצון אשר מעמידים את הקשר בסימן שאלה. בין אם זה תקופה קשה בעבודה או תחושה לא טובה, בין אם זה תחושת לחץ פנימי או לחץ חברתי, פנייה לטיפול זוגי יכולה להוליך להצלת הקשר, לביסוסו, לחיזוקו, ולהפוך אתכם לאנשים מאושרים, ביחד.

מתי כדאי ?
ייעוץ זוגי אינו מתאים לכל אדם בכל מצב, לכן, על מנת להפיק את המיטב, עליכם לעשות זאת בשיתוף פעולה מלא עם בן או בת הזוג, תוך רצון משני הצדדים להוליך את המשבר לפתרון אפקטיבי. כמו כן, ייעוץ זוגי מומלץ לזוגות אשר חווים תקופה לא טובה במשך תקופה ממושכת ולא בעבור כל משבר או ריב רגעי אשר כמוהו קיים בכל זוגיות. פנייה לייעוץ זוגי יכולה להועיל, לחדש, לרענן, להוציא את המיטב מהזוגיות, ומהווה פתרון מעולה להצלת הזוגיות.

למה אני ?
אנשים רבים סבורים כי ייעוץ זוגי אינו בשבילם, הם אינם רוצים בעצותיהם של אחרים ואינם מאמינים שדווקא מישהו מבחוץ יכול להוליך את מערכת היחסים הנוכחית שלהם לדרך המלך. דווקא מישהו מבחוץ, יועץ זוגי בעל הכשרה וניסיון, אשר מסתכל על הקשר מנקודה אובייקטיבי. היועץ הזוגי משוחח עם בני הזוג, יחד ובנפרד, מבין מה הבעיות וגורם לאדם שמולו להיפתח בפניו. כך, מגלה היועץ את רזי המשבר ומציע מגוון פתרונות אפשריים בדרכם של בני הזוג לשיקום הזוגיות.

איפה כדאי ?
אחד מהמקורות האפשריים לפנייה לייעוץ זוגי הוא קופות החולים אשר מעניקות ללקוחותיהם טיפול מסובסד. כמו כן, חברות פרטיות רבות מציעות טיפול ראשון חינם בו יכולים בני הזוג לבדוק ולבחון האם המטפל הזוגי לטעמם ובאמת באפשרותו לתרום לזוגיותם. בנוסף לכך, דרך המלצות של מכרים או באחד מאתרי האינטרנט הרבים ניתן להגיע למטפלים פרטיים רבים בעלי ידע, ניסיון ומיומנות בתחום הייעוץ הזוגי.

צעד אחד קדימה לעבר ייעוץ זוגי יכול להציל את הזוגיות ולהפוך כל זוג למאושרים ביותר כשהם ביחד. שיקום ותיקון של הזוגיות תורם למצב הנפשי, תורם לא פעם אף לבריאות הפיזית של האדם וכאשר מדובר במשפחות יכול למנוע פרידות ומריבות המשפיעות על שאר בני המשפחה.

 

הפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.


טיפול זוגי בתל אביב, דליה גונן ייעוץ זוגי בתל אביב | מאמרים