התמודדות משפחתית עם גיל ההתבגרות

גיל ההתבגרות הוא גיל מבלבל וקשה בעבור בני הנוער ובעבור ההורים. בני הנוער מתמודדים עם שאלות זהות, מבקשים עצמאות ומתחילים לחפש לעצמם מערכות יחסים משמעותיות מחוץ לבית ולמשפחה. בני הנוער הופכים מסוגרים ונוהגים לבלות זמן ניכר עם חברים מחוץ לבית. ההורים מוצאים את עצמם מבולבלים ואינם מבינים מתי וכיצד הפך הילד הקטן שלהן לנער מתבגר זועם ומסוגר. מטפלת משפחתית מוסמכת תסייע להורים בהתמודדות עם המצב החדש ופתיחת ערוצי תקשורת עם הילד.

הורים רבים מתבלבלים ואינם יודעים כיצד להגיב למרידות הנעורים מבלי למנוע מהילד לפתח עצמאות. ישנם הורים שמנסים להפוך לחברים טובים של הילד ולשתף איתו פעולה וישנם הורים שמנסים להיות קשוחים וקשים עם הילד. הדרך הנכונה היא דרך שמשלבת בין שתי הדרכים יחדיו. הילד אינו זקוק להורים חברים, הוא זקוק להורים מכוונים, תומכים ואוהבים. פניה לקבלת ייעוץ זוגי משפחתי מסייעת להורים לפתח כישורי הורות מתאימים להתמודדות עם בני נוער.

טיפול מקצועי בבני נוער

דליה גונן היא מטפלת משפחתית מוסמכת המעניקה שירותי ייעוץ זוגי משפחתי להורים ולבני נוער. מטפלת מקצועית תצליח לאתר את הבעיה ותאפשר למשפחה כולה לצמוח ולפתח מערכת יחסים בריאה יותר. במהלך כל ייעוץ זוגי מתנהלות שיחות פרטיות עם הילד, שיחות עם ההורים ושיחות משותפות לכל בני המשפחה. המטפלת תסייע לבן הנוער להתמודדות עם פיתוח אישיות עצמאית ומיומנויות חיים.

ההורים יקבלו במהלך הטיפול שקט נפשי ואפשרות להכיר את ילדם לעומק ולהבין את תהליכי המחשבה שלו. דליה גונן מבצעת גם הדרכות וסדנאות להורים צעירים והורים למתבגרים. הקושי בהתמודדות עם בני נוער מעורר מתחים גם בתוך המערכת הזוגית, ההורים מטילים ספק בכישורי ההורות שלהם ואינם יודעים כדאי להגיב למצב. פיתוח יכולת שליטה בכעסים ומיומנויות תקשורת בריאה בין כל בני המשפחה היא שלב ראשון להתפתחות של כל קשר בריא ותומך.

במהלך גיל ההתבגרות ההורים והילדים בונים את הקשר המשפחתי מחדש. מערכת היחסים של ההורים ובני הנוער תשפיע על המשך היחסים ביניהם כל החיים. ייעוץ זוגי יסייע לפיתוח מערכת יחסים משפחתית תומכת ואוהבת לאורך שנים רבות. הכוונה מתאימה עשויה למנוע הידרדרות של בני הנוער לסמים, אלכוהול והתנהגות הרסנית.

הפוסט הזה סגור לתגובות כרגע.


טיפול זוגי בתל אביב, דליה גונן ייעוץ זוגי בתל אביב | מאמרים